Dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak to wszechstronnie wykształcony lekarz, naukowiec i wykładowca, którego kariera zawodowa obejmuje zarówno obszary nauk ścisłych, jak i medycyny klinicznej. Urodzony 1 czerwca 1971 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej w 1995 roku, specjalizując się w biotechnologii. Następnie zdobył kolejne stopnie naukowe: tytuł lekarza medycyny, doktorat (również z wyróżnieniem) oraz habilitację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Dr Jóźwiak łączy doświadczenie naukowca z pasją do klinicznej pracy z pacjentem. Specjalizację z psychiatrii ukończył w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, a następnie poszerzył swoje kwalifikacje o psychiatrię dzieci i młodzieży w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. W 2020 roku założył Klinikę ALMA, gdzie jako dyrektor medyczny zajmuje się diagnostyką i terapią m.in. ADHD, zaburzeń osobowości i depresji. W 2022 odbył staż kliniczny w Zentralinstitut für Seelische Gesundheit w Mannheim (Niemcy) pod kierunkiem Prof. Tobiasa Banaschewskiego, jednego z największych autorytetów w dziedzinie ADHD w Europie.
Dorobek naukowy dra Jóźwiaka obejmuje szereg wysoko cytowanych publikacji w renomowanych czasopismach, m.in. Lancet Oncology i Medical Research Reviews. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród, w tym Nagrody Naukowej Ministra Zdrowia, Polskiej Akademii Nauk oraz Prezesa Rady Ministrów RP. Szczególne miejsce w jego badaniach zajmują zagadnienia neurobiologii.
Jako wykładowca akademicki przez ponad 25 lat kształcił studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadząc zajęcia z histologii i cytologii. Jest również autorem podręcznika „Biologia komórki dla studentów uczelni medycznych” oraz współautorem rozdziału w podręczniku z fizjologii.
Jego zainteresowania naukowe i kliniczne obejmują m.in. biochemię, genetykę, neurologię, psychofarmakologię i biologię molekularną. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu łączy wiedzę z różnych dziedzin, co czyni go wyjątkową postacią w polskim środowisku medycznym.